Masz wrażliwą cerę? Wybieraj tylko kosmetyki do łagodnej pielęgnacji twarzy

13 maja, 2024 0 Comments

Cera wrażliwa jest często zaczerwieniona, podrażniona i potrzebuje specjalnej ochrony i pielęgnacji każdego dnia. Aby dbać o taką skórę, powinnaś uważnie dobierać kosmetyki i dopasować je ściśle do wymagań twojej wrażliwej cery. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie kosmetyki będą ją pielęgnować, przeczytaj kilka wskazówek.

Cera wrażliwa – czym się wyróżnia?

Wiele osób używa określenia wrażliwa skóra, nie do końca zdając sobie sprawę, co ona tak naprawdę oznacza. W rzeczywistości jest to taka cecha skóry, która charakteryzuje się nadmierną reakcja na rozmaite kosmetyki i czynniki zewnętrzne. Jeśli masz wrażliwa skórę, często czujesz suchość, pieczenie ściągnięcie skóry i możesz zaobserwować zaczerwienienia. Często pojawiają się również różne reakcje alergiczne. Nadwrażliwość skóry może często pojawiać się po zastosowaniu kosmetyków lub po wyjściu na mróz czy zimne powietrze. Wrażliwość skóry to jej określony stan, który nie jest do końca zależne od rodzaju cery. Cera normalna, tłusta lub mieszana może się z czasem uwrażliwić. Jeśli chodzi o przyczyny powstawania wrażliwej skóry, to bardzo często jest ona naczyniowa, ale można również pojawić się z upływem czasu.

Pielęgnacja cery ze specjalnymi potrzebami 

Jeśli chodzi o pielęgnację cery wrażliwej, to bardzo ważne jest, aby używać kosmetyków w łagodzących, a także kojące skórę. Należy bezwzględnie unikać mocnych środków do mycia twarzy, zbyt mocnych kwasów, a także barwników i substancji zapachowych. Liczy się również delikatny sposób pielęgnacji, a mianowicie używanie letniej wody i bardzo delikatne osuszanie cery ręcznikiem. Należy uważać z peelingami cery, które w tym wypadku mogą zaszkodzić. Jeśli wprowadzasz nowe substancje do swojej pielęgnacji, musisz uważać na składniki aktywne, takie jak na przykład retinol, który może powodować reakcję alergiczną. Należy go wprowadzać stopniowo i obserwować jak reaguje skóra. Takie kosmetyki jak wielofunkcyjny płyn micelarny, łagodna emulsja do mycia twarzy czy lekka pianka, będą odpowiednie do wrażliwej skóry. Nie zapomnij o dokładnej ochronie UV, bo skóra, która jest narażona na promieniowanie UV, jest dodatkowo osłabiona.

Te substancje pomogą Twojej wrażliwej skórze

Cera wrażliwa również potrzebuje składników aktywnych, ale odpowiednio dobranych i delikatnych dla skóry. Muszą być skuteczne, ale nie powodować jej podrażnień. Jedna z nich to pantenol, jako substancja wspomagająca gojenie ran i łagodząca różne podrażnienia skóry. Jest także dobrym nawilżaczem. Po drugie ceramidy mocno pomagają w budowaniu bariery hydrolipidowej skóry, a wtedy jest ona bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. W przypadku cery wrażliwej jest to bardzo istotne. Znany składnik to także aloes, który od zawsze był mocno nawilżający, naturalny i przede wszystkim łagodny dla skóry. Aloes w kosmetyce jest bardzo popularny i warto go stosować ze względu na jego kojące właściwości. Warto zwrócić uwagę także na kwas hialuronowy, który jest znaną substancją nawilżającą, zazwyczaj łagodną dla skóry i nie wywołującą uczuleń.

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *